سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / فیسبوک احتمالاً ویدیوهای منتشر نشده شما را نیز ذخیره کرده است – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

فیسبوک احتمالاً ویدیوهای منتشر نشده شما را نیز ذخیره کرده است – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

سال هولناک و مملو از رسوایی ۲۰۱۸ برای فیسبوک تازه آغاز شده و به نظر می رسد اوضاع هر روز در حال بدتر شدن است
شاید ما فقط با یک نقص نرم افزاری مواجه باشیم (شاید هم نه)، اما مسئله اینجاست که ویدیوهای مورد بحث به دلیل خاصی ارسال نشده اند. به عبارت دیگر کاربران تمایل نداشته اند که کس دیگری آنها را ببیند، بنابراین ذخیره چنین داده هایی در سرورهای فیسبوک، آن هم بدون اطلاع کاربران خود می تواند نمودی دیگر از نقض حقوق آنها باشد.

یکی از مقامات فیسبوک در واکنش به سوال خبرنگاران از وجود چنین مسئله ای اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است که شرکتش در حال بررسی دلیل بروز چنین اتفاقی است.

میزان گستردگی این نقص و این که هنوز هم جمع آوری ویدیوهای منتشر نشده ادامه دارد یا نه، هنوز مشخص نیست و فیسبوک فعلاً به سوالات در این خصوص پاسخی نداده است.

ذخیره ویدیوهای منتشر نشده در فیسبوک

گزارش هایی مشابه از طرف کاربران مختلف منتشر شده که نشان می دهد ویدیوهای قدیمی آنها، حتی آنهایی که با کسی به اشتراک گذاشته نشده اند نیز توسط فیسبوک نگهداری شده اند. این مسئله در خصوص ویدیوهایی که از سال ۲۰۰۸ تا به امروز به ثبت رسیده اند صدق می کند.

لازم به ذکر است که این ویدیوها در کنار فرم های دیگری از اطلاعات قرار می گیرند که توسط شبکه های اجتماعی در اختیار خریدارانی چون کمبریج آنالیتیکا قرار می گرفته اند.

سال هولناک و مملو از رسوایی ۲۰۱۸ برای فیسبوک تازه آغاز شده و به نظر می رسد اوضاع هر روز در حال بدتر شدن است. چندی پیش گفتیم که دانلود کل دیتاهای حساب های کاربری افشا کرد که این شبکه اجتماعی اطلاعات کامل تماس ها و پیامک های موبایل های اندرویدی را ذخیره می کرده است. حال مشخص شده این جمع آوری اطلاعات شامل ویدیوهایی که ثبت کرده اما منتشر نکرده اید نیز می شود.

درباره ی back118

همچنین ببینید

عدد تصادفی کوانتومی با استفاده از مفهوم در هم تنیدگی چگونه ساخته می شود؟ – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

واقعیت پیرامون ما و جهان هستی با قوانین و قواعد تصادفی درآمیخته اند و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *