سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / گمرک خبر داد: افزایش 229 درصدی واردات موبایل نسبت به فروردین سال گذشته – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

گمرک خبر داد: افزایش 229 درصدی واردات موبایل نسبت به فروردین سال گذشته – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

بنا به اطلاعات کانال ارتباطی سازمان گمرک کشور، در نخستین ماه سال‌جاری تعداد 249 هزار و 154 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 45 میلیون و 414 هزار دلار وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد 96 درصد و از حیث ارزش 229 درصد افزایش را نشان می‌دهد
گمرک ایران به واردکنندگان تلفن همراه مسافری و تجاری هشدار داده تا در ثبت کد شناسه بین المللی (IMEI) گوشی ها در سامانه گمرک دقت کنند چرا که در صورت هر گونه مغایرت و اشتباه در ثبت این کد با مشخصات گوشی تلفن همراه امکان فعال سازی و رجیستری وجود نخواهد داشت.

طبق آخرین اخبار این سازمان اعلام شده که گمرک بانک اطلاعاتی‌ را ایجاد کرده که نشان می دهد در چه شهری، چقدر کالا از کدام گمرک، در کدام ‌انبار تخلیه شده است. این موارد نشان از عزم جدی گمرک برای مبارزه با کالای قاچاق می‌دهد و به‌نظر می‌رسد سال 97 می‌تواند پله‌ای برای رسیدن به این مهم باشد.

این آمار در حالی ارائه می‌شود که در فروردین ماه سال 96 تعداد 127 هزار و 18 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 13 میلیون و 790 هزار دلار به کشور وارد شده بود.
همچنین اعلام شده که در فروردین ماه امسال تعداد یک هزار و 34 دستگاه خودرو به ارزش 23 میلیون و 651 هزار دلار به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 73 درصدی و از حیث ارزش 77 درصد کاهش داشته است.

کدهای رهگیری سازمان گمرک جدا از موارد فوق می‌تواند اطلاعات کامل‌تری را نیز همچون شماره کامیون، هویت راننده آن و اینکه کالا به چه انباری برده شده را نیز در اختیار قرار دهد.

گفتنیست تمامی کالاهای خروجی از گمرکات سراسر کشور کد رهگیری دارند و اطلاعات کالاهای ورودی و خروجی از گمرکات کاملا شفاف و روشن است که با استفاده از این کد رهگیری می توان اطلاعات مربوط به شخص، کارت بازرگانی، کالای ورودی و خر‌وجی و ارزش آن را بررسی کرد.

بنا به اطلاعات کانال ارتباطی سازمان گمرک کشور، در نخستین ماه سال‌جاری تعداد 249 هزار و 154 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش 45 میلیون و 414 هزار دلار وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد 96 درصد و از حیث ارزش 229 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

درباره ی back118

همچنین ببینید

نتیجه ارزیابی های اخیر IIHS؛ جان سرنشین کناری به اندازه راننده مهم نیست [تماشا کنید] – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

از ژوئن 2016 بود که موسسه IIHS در اقدامی آزمایشی تصمیم گرفت ایمنی سمت سرنشین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *