سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / غیر فعال شدن درگاه لایتنینگ آیفون پس از 7 روز عدم استفاده در 11.4 iOS – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

غیر فعال شدن درگاه لایتنینگ آیفون پس از 7 روز عدم استفاده در 11.4 iOS – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

آیفون ها با قیمت بالایشان موبایل مورد علاقه سارقان هستند
آیفون ها با قیمت بالایشان موبایل مورد علاقه سارقان هستند. با این حال اپل در سال های اخیر تلاش های متعددی برای مشکل تر کردن فرایند استفاده از این گوشی ها انجام داده. اکنون اپل راه کار جدیدی برای غیر قابل استفاده کردن آیفون های سرقت شده ارائه کرده است.

بنا بر آنچه که اپل در اسناد خود اعلام کرده، به منظور بهبود امنیت، باید دستگاه های مبتنی بر iOS قفل شده را جهت ارتباط با تجهیزات USB از طریق درگاه لایتنینگ متصل کنید تا آنلاک شود، یا می توانید پسورد دستگاه خود را وارد کنید. این فرایندها باید حداقل یک بار در هفته انجام شوند.

به عبارتی می توان گفت که اگر آیفون تان دزدیده شود یا سازمان های اعمال قانون قصد نفوذ به محتوای آن را داشته باشند و در مدت 7 روز موفق به لاگین نشوند، به صورت خودکار درگاه لایتنینگ از کار خواهد افتاد.

تماشا کنید: نینتندو سوییچ هک شد

USB Restricted Mode پاسخ اپل به تلاش های مجریان قانون و نیز سارقانی است که قصد دارند آیفون های دیگران ر اقفل گشایی نمایند. یاد آوری می کنیم که پیش از این پلیس ایالات متحده بارها به اپل فشار آورده اند که با ایجاد یک درب پشتی، امکان دسترسی به محتوای آیفون ها را فراهم کند. البته اپل تن به این درخواست ها نداد.

وجود این ویژگی که در iOS 11.4 و با نام «USB Restricted Mode» یا حالت محدود USB ارائه خواهد شد در نسخه بتای این نسخه توسط موسسه امنیتی Elcomsoft تأیید شده است. با استفاده از این قابلیت اگر کاربر در 7 روز اقدام به لاگین به آیفون خود نکند، به صورت خودکار درگاه لایتنینگ آن غیر فعال خواهد شد.

آیفونی که درگاه لایتنینگ آن از کار افتاده دیگر قابل اتصال به کامپیوتر نبوده و به این ترتیب اطلاعات داخل آن نیز قابل دستیابی نخواهد بود. البته همچنان شارژ شدن آن امکان پذیر است.

image

درباره ی back118

همچنین ببینید

نتیجه ارزیابی های اخیر IIHS؛ جان سرنشین کناری به اندازه راننده مهم نیست [تماشا کنید] – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

از ژوئن 2016 بود که موسسه IIHS در اقدامی آزمایشی تصمیم گرفت ایمنی سمت سرنشین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *