سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / با پتنت جدید اپل شاید آیفون های آتی دوربینی شبیه به گوشی های پیکسل گوگل داشته باشند – دانلود رایگان نرم افزار

با پتنت جدید اپل شاید آیفون های آتی دوربینی شبیه به گوشی های پیکسل گوگل داشته باشند – دانلود رایگان نرم افزار

در حالی که دوربین های دوگانه و سه گانه، بازار گوشی های هوشمند را  تحت سلطه خود در آورده اند، ولی گوگل یکی از معدود برندهایی است که همچنان در برابر این فناوری مقاومت می کند و با دوربین تکی افکت های تصویری مشابه با دوربین های چندگانه را اعمال می کند
مستند مرتبط با این پتنت را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

پتنت مورد بحث اشاره به حسگر دوربینی دارد که شامل تکنولوژی «سنجش عمیق داخل پیکسلی» است. به واسطه این فناوری، دو تشخیص دهنده نور در هر پیکسل تعبیه می شوند که به واسطه اطلاعات ثبت شده توسط آنها دوربین می تواند جلوه هایی از جمله بوکه را تنها توسط یک حسگر ایجاد کند.

پتنت اپل

باید اشاره کرد که این پتنت در واقع در ادامه پتنتی است که پیش از این در سال 2013 توسط اپل ارائه شده بود. با این حال شاید این مورد نیز هیچ گاه به تولید دستگاهی بهره مند از آن منتهی نشود و در کنار سایر پتنت های استفاده نشده اپل خاک بخورد.

در حال حاضر بعید به نظر می رسد که اپل دوربین های دوگانه را برای آیفون های پرچمدار آتی رها کرده و به سمت استفاده از دوربین تکی بهره مند از فناوری مورد بحث روی آورد. انتظار می رود این تکنولوژی در گوشی های ارزان قیمت تری تعبیه شود که از دوربین تکی بهره می برند. البته شاید کمپانی ساکن کوپرتینو در نهایت تصمیم بگیرد از آن در دوربین سلفی بهره ببرد.

علاوه بر این امکان پشتیبانی از تصاویر HDR (تصویر برداری با دامنه دینامیک بالا که به موجب آن تعادل روشنایی بهتری بین نقاط تاریک و روشن ایجاد می شود) نیز فراهم می شود.

در حالی که دوربین های دوگانه و سه گانه، بازار گوشی های هوشمند را  تحت سلطه خود در آورده اند، ولی گوگل یکی از معدود برندهایی است که همچنان در برابر این فناوری مقاومت می کند و با دوربین تکی افکت های تصویری مشابه با دوربین های چندگانه را اعمال می کند. پتنت اپل که اخیراً حق استفاده آن اعطا شده نیز خبر از روش مشابهی برای دوربین گوشی ها می دهد.

تماشا کنید: اسپیگن ظاهر نسل اول آیفون و کامپیوتر iMac G3 را به آیفون 10 می آورد

اگر هم اپل قصد استفاده از آن را داشته باشد، ارائه آن در آیفون های 2018 بسیار نا محتمل به نظر می رسد و شاید در سال های 2019 یا 2020 شاهد ارائه آیفون هایی بهره مند از آن باشیم.

درباره ی back118

همچنین ببینید

نتیجه ارزیابی های اخیر IIHS؛ جان سرنشین کناری به اندازه راننده مهم نیست [تماشا کنید] – دیجیاتو – دانلود رایگان نرم افزار

از ژوئن 2016 بود که موسسه IIHS در اقدامی آزمایشی تصمیم گرفت ایمنی سمت سرنشین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *